DomůRady a NávodyBřidlice je naprosto ideální střešní krytinou

Břidlice je naprosto ideální střešní krytinou

Střechu můžete pokrýt celou řadou materiálů, jen málokterý je ale tak dokonalý jako břidlice. V čem tkví její výhody? Na to se podíváme v tomto článku.

Břidlicový obklad je nejen praktický, ale také krásný. Jestliže si ho pořídíte, dostanete hezkou dekoraci a kvalitní střešní krytinu v jednom. Jaké jsou ale největší výhody těchto břidlicových obkladů? Na ty se podíváme v následujících řádcích.

Dlouhá životnost

Vytesáno a hotovo. To ale u břidlice naní pravda. Obklady z břidlice se totiž přizpůsobí vašim potřebám. A to bez ohledu na to, jak velkou plochu chcete pokrýt. Ať už ale rozhodnete jakkoliv, můžete věřit tomu, že vám vydrží opravdu dlouho. Záleží tedy na jednotlivých dodavatelích, někteří prodejci břidlice ale inzerují životnost minimálně 80 let. A to už je velice slušná doba, během které nebudete muset na střešní krytinu sáhnout.

Obklad z břidlice se může pochlubit i vysokou životností vůči přírodním živlům. Je totiž odolný vůči vodě, vlhkosti, teplotním výkyvům i změnám počasí. A jestliže žijete v znečištěném prostředí, tak nemusíte zoufat. Břidlici je možné nainstalovat téměř kamkoliv. I v znečištěné oblasti se tedy budete moct pochlubit nádhernou střechou.

Spousta stylů

Obkladová břidlice navíc tolik nezatěžuje vaši střechu. Má totiž nižší hmotnost oproti taškovým krytinám. Navíc je nehořlavá, čímž přidává další ochrannou vrstvu nejen pro vaši střechu. Díky své nízké hmotnosti a vysoké flexibilitě je možné z ní vytvořit naprosto unikátní střechu. Samozřejmostí je široká škála stylů, díky níž můžete pokrýt například svůj rodinný dům, atypicky tvarovanou střechu nebo břidlici položit na střechu kostela. S břidlicí se dá zkrátka opravdu vyhrát.

Jestliže i vy chcete špičkovou střechu od profesionálů, podívejte se na web Moravskabridlice.cz. Tady totiž naleznete výběr toho nejkvalitnějšího materiálu v celé střední Evropě. Z domácích dolů, přímo od těžaře a tím pádem za bezkonkurenční ceny.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit