DomůRady a NávodyBytový textil vám sladí celou místnost do dokonalé souhry

Bytový textil vám sladí celou místnost do dokonalé souhry

Kdo by si nepřál perfektně sladěný interiér do posledního detailu? Každý z nás se snaží, aby byl jeho domov perfektním místem pro odpočinek a zároveň dostatečně stylový pro příjemný pocit v duši. Podívejte se na levné tipy, se kterými se vaše domácnost rozzáří.

Sladit interiér je otázka dominantních barev

Určete si dvě dominantní barvy, které budete chtít používat pro design vašeho domova. Drobné dekorace, bytový textil nebo třeba květiny vám pak pomohou celý interiér barevně sladit. Dvě nejdůležitější místnosti, ve kterých rodina tráví nejvíce času, je obývací pokoj a kuchyň.

V obývacím pokoji zachovejte útulný dojem

Jak ale pocitu útulnosti dosáhnout? Pomohou vám svíčky, příjemné dekorace i bytový textil. Do stejné barvy můžete povléknout dekorativní polštáře a přes křeslo nebo pohovku přehodit hebkou a měkkou deku ve stejném barevném dekoru. V obývacím pokoji můžete použít jednu klidnější barvu, oblíbená je například zelená či modrá. Tu druhou zvolte o něco výraznější, v dnešní době je velmi moderní hořčicově žlutá.

Příjemné tóny barev na polštářích či dece pak jednoduše sladíte s barvou květináčů nebo samotných květů pokojových rostlin. Při doplnění barvy na rámečcích obrazů nebo dalších menších dekorací bude váš obývací pokoj dokonalý a designový.

V kuchyni myslete na praktičnost

Na kuchyňské lince se vám dekorace budou jen motat. Proto myslete na praktičnost při designování vaší kuchyně. Přesto ale existuje mnoho možností, jak sladit kuchyň do jedné dominantní barvy. Použijte stejnou barvu kuchyňské chňapky a bavlněných utěrek, z bytového textilu budou tyto dva kousky praktické a zároveň estetické. Kuchyň tak bude působit více uceleně.

Takto ucelený interiér bude lahodit vašemu oku i duši a bude vám v něm mnohem příjemněji.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit