DomůRady a NávodyŠtípané palivové dřevo – listnaté, nebo raději jehličnaté stromy

Štípané palivové dřevo – listnaté, nebo raději jehličnaté stromy

Jestliže sháníte kvalitní palivové dřevo, které se postará o spolehlivé vytápění prostor, pak může být složité vybrat ten pravý druh dřeva. Jednotlivé stromy se totiž mohou lišit svými vlastnostmi, takže jsou vhodné pro jiné situace. Ovšem základem je vybírat u prodejců, kteří nabízí kvalitní štípané palivové dřevo.

Palivové dřevo

Řada společností poskytuje k prodeji široký sortiment různého dřeva. Štípané palivové dřevo bývá nejčastěji těženo v našich českých lesích, takže budete mít skvělý přehled o kvalitě. Výhodou je také možnost dovozu, ať už v blízkém okolí dané firmy, nebo po celé republice. Ovšem prodej palivového dřeva se může dělit do několika kategorií – zejména do tvrdého a měkkého listnatého a jehličnatého dřeva, případně ještě bukové a březové dřevo. 

Listnaté palivové dřevo

Štípané palivové dřevo z listnatých stromů má skvělé vlastnosti. Pokud se budeme bavit o tvrdém dřevě, patří mezi něj hlavně dub, habr, javor, či jasan. Jejich výhodou je skvělá výhřevnost a dlouhá doba hoření, proto jsou často nakupovány, ať už sháníte palivové, či krbové dřevo. Ovšem pořídit můžete také měkké listnaté palivové dřevo. To se hodí zejména do zplynovacích kotlů, sporáků a kamen, využít ho můžete také na zátop. Do této skupiny patří osika, olše, vrba a lípa. Zařadit sem můžeme i bukové palivové dřevo.

Jehličnaté palivové dřevo

Měkké jehličnaté suché palivové dřevo se využívá hlavně do zplynovacích kotlů, ovšem jistě ho oceníte také na zátop. Jeho nejdůležitější vlastností je skvělá schopnost rychle se rozhořet, o to intenzivněji předává teplo. Vybírat můžete samozřejmě z různě dlouhých polínek, podle toho, co zrovna potřebujete. Jehličnany jsou skvělou volbou pro štípané palivové dřevo.

Vybírat druh palivového dřeva byste měli hlavně podle toho, k čemu ho chcete využívat. Každé z nich totiž nabízí o trochu jiný způsob vytápění. Výhodou nákupu u společností nabízejících palivové dřevo jsou navíc také příslušné služby, které můžete využít. Jednat se může například o vyrovnání dřeva do dřevníku.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit