DomůRealityChcete se stát profesionálním realitním makléřem? Co dělat, když si chcete vybrat...

Chcete se stát profesionálním realitním makléřem? Co dělat, když si chcete vybrat svět zakázek pro svou práci

Ještě donedávna si zájemci o makléřskou profesi na Slovensku lámali hlavu, jak a kde získat potřebné vzdělání a odborné znalosti pro tuto práci. Dnes je však na trhu vzdělávací program „Realitní makléř“, který je akreditován Ministerstvem školství, vědy, výzkumu a sportu ČR a slouží k získání realitní živnosti.

Ještě donedávna si zájemci o makléřskou profesi na Slovensku lámali hlavu, jak a kde získat potřebné vzdělání a odborné znalosti pro tuto práci. V nabídce jsou kratší kurzy například 2-denní, avšak chyběla důkladnější školení. Některé realitní kanceláře nabízejí zaškolení přímo v pracovních inzerátech a formálně se vyučuje toto zaměření na některých středních odborných a vysokých školách. Dnes je však na trhu takový odborný kurz, který toto všechno nabízí i lidem, kteří mají již školu dávno za sebou a chtěli by vykonávat práci realitního makléře. Vzdělávací program „Realitní makléř“ je akreditován Ministerstvem školství, vědy, výzkumu a sportu ČR a slouží k získání realitní živnosti.

Jeho koncept vychází z celoživotního vzdělávání a je přípravou pro realitní praxi. Doposud chyběla možnost komplexního nezávislého vzdělávání v jednom uceleném vzdělávacím programu. Kurz je otevřen všem zájemcům se středoškolským vzděláním s maturitou, kteří po jeho úspěšném absolvování mohou získat živnost na realitní činnost. Další podmínkou je 2letá praxe.

Podle aktuálně platné legislativy mohou začít v realitním zprostředkování podnikat okamžitě absolventi vysokoškolsky vzdělaní v oborech – ekonomie, právo, stavebnictví a architektura nebo středoškoláci s maturitou a akreditovaným kurzem s 2-letou praxí.

Akreditovaný profesní kurz REALITNÍ MAKLÉŘ
Národní asociace realitních kanceláří Slovenska dne 24. července odstartovala svůj historicky první přípravný akreditovaný profesní kurz „Realitní makléř“, potřebný pro získání realitní živnosti ve smyslu Živnostenského zákona SR.

Tento kurz má rozsah 150 vyučovacích hodin, zahrnuje 19 odborných témat a více než 50 podtémat. Závěrečná zkouška pro absolventy sestává z písemného testu, prezenční formou. V současnosti kurz probíhá v Bratislavě a v plánu je i jeho rozšíření na východ Slovenska do Košic.

„Doposud účastníci na kurzu probrali 10 odborných témat v oblasti realitní profese, realitního práva, financování, zásady efektivní komunikace, time managementu a etiky,“ informovala koordinátorka vzdělávání z Akademie NARKS Ingrid skříňových a dodala, že je čeká ještě 9 zajímavých témat z praxe realitního makléře.

„Našimi lektory jsou akreditováni dlouholetí odborníci z různých oblastí, zejména z trhu s nemovitostmi. Situace s koronavirus posunula spuštění kurzu na léto. Po úspěšném začátku plánujeme v Akademii NARKS otevření dalšího kurzu od 17. září v Bratislavě. „

Úspěšný absolvent kurzu získá osvědčení o kvalifikaci, na jehož základě může požádat o živnostenské oprávnění na realitní činnost. Příležitosti, které byly dosud na trhu, se rozšířily o další možnost získání odborné kvalifikace, tak jako je tomu u jiných profesí. Tento krok by měl PRIPS ke zvýšení profesionálnímu výkonu tohoto zajímavého povolání na Slovensku.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit