DomůRealityBalkony, terasy, lodžie, příklady těch výraznějších v novostavbách

Balkony, terasy, lodžie, příklady těch výraznějších v novostavbách

Pro některé představují běžnou součást životního stylu, prostor, kde se dá trávit čas o samotě, s rodinou či přáteli. Prostor rozšiřující plochu bytu a zároveň zprostředkující odlišnou kvalitu, cítíme vzduch, slunce. Prostor, umožňující navázat komunikaci s okolím.

Pro tento příspěvek jsme vybrali pár příkladů z aktuálně rozestavěných rezidenčních novostaveb, v nichž je toto příslušenství významným bonusem bytového domu, případně očividně tvoří jeden z nosných prvků architektury.

NOVÝ RUZINOV – 2. ETAPA

Nejnovější pětice městských vil realizována v bratislavském Ružinově byla představena jako zatím najprémiovejšia část rostoucí čtvrti.

Lákadlem jsou zejména prostorné pobytové terasy a překryty balkóny příslušející i k mnohým menším bytem, ​​čímž zajímavě přispívají k rozšíření obytné plochy. Vzhledem k výměry a ztvárnění fungují jako důležitý prostředek v architektonickém návrhu ateliéru Compass Architekti.

Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.
Zárukou lepšího zážitku při jejich užívání by se mělo stát rozmístění objektů udržující stále příjemné rozestupy a také výhledy do plánovaného atraktivního parku. Developer opět oslovil osvědčené Laboratoř architektury země jako při 1. etapě.

SLUNEČNICE – ETAPA UNIQ

Developer – CRESCO REAL ESTATE

Poslední skupina bytových domů vznikající v zóně Viladomy na jihu Petržalky patří mezi projekty prezentovány jako to nejlepší, co portfolio developera nabízí.

Ve srovnání s předchozími etapami nabízí odlišný design, jehož hlavním motivem jsou nepravidelně lomila balkóny a terasy. Probíhají kolem celé fasády a výrazně modulují základní hmoty objektů. Dosahovat budou povětšinou velkorysé výměry, tím pádem se mohou přeměnit na další plnohodnotný obytný prostor.

pěkná vyhlídka

Developer – ARCHIKÓD

Soubor vzniká na severním okraji Důbravky, v kontaktu s národní přírodní rezervací Devínská Kobyla.

Jde o součást rozsáhlejšího projektu developera, nové čtvrti „Zahradní město“, který navazuje na stejnojmenný koncept z přelomu 19. a 20. století. Jedním z hlavních ideálů bylo přinést kvalitní bydlení v prostředí s vysokým podílem zeleně, čemuž vychází vstříc i návrh studia Vavrica ARCHITEKTI.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit