DomůRady a NávodyJak správně používat katalytickou aroma lampu?

Jak správně používat katalytickou aroma lampu?

Katalytické aroma lampy v poslední době zažívají boom. Jejich používání je ale malinko složitější než v případě běžných difuzérů, aroma lamp a vonných svíček. Chcete-li používat katalytickou aroma lampu, měli byste vědět, jaká jsou její specifika a co je pro její správnou funkci potřeba. Neobávejte se, zase tak složité to není a odměnou vám bude dokonale čistý vzduch ve vaší domácnosti.

Nezapomeňte na palivo

Katalytické lampy je potřeba plnit do dvou třetin jejich objemu. Díky tomu budete mít jistotu, že nedojde k rozlití paliva okolo lampy. Samozřejmě nebudete první, komu se podařilo lampu přelít. V tom případě odlijte přebytečné palivo zpět do láhve a lampu jemně otřete navlhčeným hadříkem. Celou katalytickou soupravu opět sestavte a zakryjte ji zhášecí čepičkou. Po zhruba 30 minutách, kdy se palivo dostane spolehlivě z pórů v kameni, je možné lampu začít opět používat. V případě, že nechcete zbytečně plýtvat náplní v lampě, a víte, že ji pravděpodobně zapomenete po určité době vyřadit z činnosti, naplňte ji jen takovým množstvím paliva, které spotřebujete po dobu činnosti, kterou máte v plánu. Předejdete tak zbytečnému prodražení její činnosti.

Je možné, aby katalytická lampa fungovala nepřetržitě?

Z praktického hlediska samozřejmě ano, ale musíte počítat s vysokými náklady na její provoz. Doba nutná pro provonění místnosti se totiž obvykle pohybuje v řádech minut. Jestliže chcete spolehlivě odstranit ze vzduchu všechny alergeny, můžete nechat lampu fungovat až 3 hodiny. Provoz katalytických lamp trvající například 8 hodin nedává z hlediska efektu velký smysl. Prakticky jde pouze o plýtvání náplní, která je ale poměrně drahá.

Dbejte na řádné sestavení katalytické soupravy

V katalytické lampě může snadno ubývat palivo i v případě, že není používána. Dochází k tomu v tom případě, kdy není její objímka připevněna tak, aby se náplň nedostala do kontaktu se vzduchem. Pokud toto zjistíte, vyjměte knot a kámen a dolijte do lampy palivo. Poté znovu upevněte celou soupravu a pečlivě zkontrolujte její nasazení na krk lampy. Po nasazení zhášecí čepičky, počkejte zhruba půl hodiny a poté můžete lampu běžným způsobem použít.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit