Myši se na podzim začínají stahovat do našich do domovů, protože hledají jídlo, teplo nebo přístřeší. Rozmnožují se rychle a mohou šířit nemoci. Často způsobují poškození žvýkáním drátů, knih a hraček. Nebo vniknou do skříněk a znehodnotí jídlo kousáním jeho obalů, a dokonce i plastových nádob. Myši zanechávají stopy moči a výkalů, které obsahují bakterie a viry. V tomto případě je třeba nastražit jed na krysy, popřípadě venku jed na potkany.
Co dělat, když máte doma myš?
Myši se mohou dostat do těsných prostorů díky své malé velikosti. Trhliny musí být utěsněny dokonce i na 1 centimetr. Pokud máte doma myši, znalost jejich preferovaného umístění vám pomůže rychleji se jich zbavit. Černé fekální pelety, které zanechávají, jsou prozrazením jejich pobytu. Uchovávejte potraviny mimo tyto oblasti a všechno jedlé skladujte v nádobách, které nelze žvýkat. Jakmile se dozvíte, kde se vaše myši nacházejí, je potřeba se jich zbavit. S tím vám pomůže třeba jed na myši, v tom horším případě jed na krysy.

Jak poznat, že máte doma myš?
Možná si myslíte, že máte domov bez hlodavců, dokud si jednoho rána na krabičce s cereáliemi nevšimnete malých okousaných stop. Mezi další zjevné příznaky napadení myší patří drobné otisky tlapek v prašných koutech vašeho domova, malý černý trus ve tvaru granulí a výrazný pižmový zápach v některých místnostech. Můžete dokonce slyšet myši, jak se prochází za zdmi vašeho domova, nebo občas zahlédnou hlodavce, který se proháněl po vaší podlaze.
Jak použít jed na krysy?
Jed na myši v předpřipravených deratizačních staničkách je třeba umístit na místa, kde si myslíte, že se myši často vyskytují nebo mají hnízdo. Do chvíle, kdy si nebudete jistí, že je vaše domácnost zcela bez hlodavců, doplňujte návnady. Je potřeba umístit jednu staničku na každých 10 metrů čtverečních.
A pak už jen můžete sledovat, jak je vaše domácnost už zase jenom vaše.