DomůRady a NávodyKrbové vložky šetří náklady na energii

Krbové vložky šetří náklady na energii

Pokud k ohřevu svého domova používáte krb, můžete si instalací krbové vložky docela pravděpodobně ušetřit nějaké peníze na nákladech na vytápění a zvýšit účinnost a čistotu krbu. Všechny krbové vložky však nejsou vhodné pro každý domov, je tedy třeba vybírat pečlivě.

Začněte přemýšlením o palivu

Zvažte cenu a dostupnost paliva pro vaši vložku. K dispozici jsou krbové vložky, které spalují dřevo (nejběžnější), zemní plyn nebo propan a pelety, a dokonce i uhlí – takže váš výběr paliv je prakticky neomezený. Pokud uvažujete o vložce na spalování dřeva, ujistěte se, že je model certifikován EPA. 

Certifikovaná vložka na spalování dřeva bude spalovat dřevo efektivněji než jiné designy na spalování dřeva, přičemž bude účinně vytápět váš dům a produkovat mnohem méně kouře. Jakýkoli kouř, který unikne z vašich kamen na dřevo nespálený, je zbytečným palivem, které se bude v komínu držet jako kreosot nebo se uvolní jako znečištění ovzduší.

Jak velká jednotka

Krbové vložky se pohybují od docela malých po velké. Jelikož se však jedná o „vložky“, potřebujete, aby se vešly do otvoru stávajícího krbu, aby se minimalizovaly náklady na instalaci. Určení správné velikosti je otázkou měření výšky, šířky a hloubky stávajícího otvoru, jakož i zadní šířky a hloubky krbu.

Styl a funkce 

Styly vložek se mohou u různých typů paliv lišit, ale bez ohledu na typ paliva jsou vložky k dispozici na trhu v různých barvách, designech a povrchových úpravách – od tradičních po moderní. Mezi prvky, které si u své vložky budete moci vybrat, jsou například samočisticí skleněné dveře, které vám umožní sledovat plameny, ventilátory nebo dmychadla k distribuci tepla po celém domě, a dokonce i termostat a dálkové ovladače k ​​regulaci požáru. 

Budete si také moci vybrat z estetických prvků, jako jsou zlaté nebo mosazné dveře a příslušenství krbu, které splynou s vaším stávajícím dekorem.

Chytrý nakupující využívá slevové kupóny a slevové kódy při každém nákupu

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit