DomůRady a NávodyJak na home office v rytmu Feng Shui?

Jak na home office v rytmu Feng Shui?

Práce z pohodlí domova, to je téma, které vídáme na titulních stranách již téměř rok. Spoustě lidí se splnil tajný sen, jiní by se raději viděli zpátky v kanceláři. Pokud patříte do druhé skupiny, tedy mezi vyznavače docházení do práce, ale momentálně nemáte jinou možnost, než zatnout zuby a ještě nějakou dobu doma vydržet, třeba vám pomůže, když svou home office předěláte k obrazu svému. Hodit by se vám mohly zásady starého čínského učení Feng Shui.

Smyslem Feng Shui je dokonalá rovnováha. Jakmile se vám jí podaří nastolit v místnosti určené pro práci z domu, začnete na home office pohlížet jinak. Harmonizace prostoru vede k efektivnějšímu proudění energie – a v případě domácí pracovny k lepšímu soustředění, a v konečném důsledku i větší produktivitě. Zkrátka a dobře, pusťte se do reorganizace, práce vám pak půjde lépe od ruky.

Nechť zmizí vše, co by v pracovně nemělo být

Kdo chce mít při práci čistou hlavu, musí zajistit, aby energie volně proudila v okolním prostoru. Což je prakticky nemožné, pokud se v místnosti nachází věci, které by v ní být nemuseli, nebo dokonce neměly. Odstraňte proto všechny rušivé prvky a nechte si pouze to, bez čeho se skutečně neobejdete. Jakmile z pracovny zmizí harampádí, vyčistí se i vaše mysl.

Umístění pracovního stolu

V souladu s pravidly Feng Shui by měl být pracovní stůl na takovém místě, abyste při práci neseděli čelem ke zdi a zády ke dveřím. Pokud z důvodu omezených možností prostoru takové umístění možné není a budete nuceni umístit stůl ke zdi, ozdobte si ji – například pomocí barevné tapety s inspirativním vzorem.

Slaďte barvy a materiály

Harmonizace prostoru dle Feng Shui samozřejmě není pouze o odstraňování nepotřebných věcí a přesouvání nábytku či umístění dekorací na správnou světovou stranu (např. kovové prvky patří do severní části místnosti). Hlavní slovo má také výběr vhodných barev a materiálů. Obecně se doporučují neutrální a nerušivé tóny – platí pro výmalbu i textilie jako např. závěsy. Chybět by neměly ani doplňky, které lze označit jako dominantní. Dobrou volbou může být akvárium nebo fontánka. Rozhodně by se nemělo jednat o nic, co vás může vytrhávat z pracovního nasazení.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit