DomůRady a NávodyPlničky klimatizací aneb podle čeho si vybrat nejlepší plničku?

Plničky klimatizací aneb podle čeho si vybrat nejlepší plničku?

Klimatizace se nachází v každém moderním automobilu. V současné době si ani nedokážeme představit, že bychom jeli na dalekou letní dovolenou v tom největším vedru bez klimatizace. Klimatizační jednotka nám sice při cestě osobním autem dodává potřebné pohodlí, ale to pouze za předpokladu, není-li zanedbána údržba. Alespoň jednou za 2 roky je třeba pomocí plničky klimatizací vyměnit plynovou náplň, která samovolně a zcela přirozeně uniká.

Chcete plně automatické zařízení?

Jste-li šikovným mechanikem s vlastním servisem, pak byste měli určitě zapřemýšlet nad pořízením plničky klimatizací. Toto moderní a velmi sofistikované zařízení sice představuje značnou finanční investici, ale musíte si uvědomit obrovskou perspektivu do budoucna. Moderní plnička navíc pracuje zcela automaticky v minimálním čase. Náplň klimatizační jednotky je tak vyměněna za několik minut, a to i bez vaší přítomnosti. Samozřejmostí je možnost plnit klimatizace v různých typech nákladních a osobních vozidel.

Kolik plnička klimatizací stojí?

Plnička klimatizací nepatří v porovnání s ostatním vybavením servisu k těm nejdražším přístrojům. S přihlédnutím k obrovskému počtu aut s klimatizací se provoz takového zařízení rozhodně vyplatí. Ve specializovaném e-shopu si můžete kvalitní plničku klimatizací pořídit už za přibližně 55 tisíc korun českých, což je velmi příznivá cena. Za tuto sazbu získáte automatickou plničku, která bude do klimatizační jednotky dodávat čerstvý olej s UV přísadou, přesně podle nastavených parametrů.

Bez jakého příslušenství se neobejdete?

Výměna náplně klimatizační jednotky však není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jako mechanik se samozřejmě neobejdete bez specializovaného příslušenství, jehož hlavním údělem je oprava poškozených trubek a spojů. Velmi často se totiž stává, že jsou trubky od klimatizace poškozeny, což se negativně podepisuje na funkčnosti celého systému. Se sadou na opravu si však s jakoukoliv závadou poradíte během několika minut.

Pořízení plničky klimatizací se rozhodně vyplatí. Jedná se o prakticky bezporuchové přístroje, které za dobu své životnosti naplní několik tisíc klimatizačních jednotek.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit