DomůRady a NávodyLetní kuchyně aneb na co byste se před stavbou měli připravit?

Letní kuchyně aneb na co byste se před stavbou měli připravit?

Letní kuchyně na vlastní zahradě má nepochybně celou řadu velmi zajímavých výhod. Mnozí z vás si asi představí typickou letní grilovačku, jenomže v letní kuchyni se dá připravit mnohem širší sortiment občerstvení. Svým hostům a kamarádům připravíte osvěžující salát se zeleninou, vynikající hamburgery nebo dokonce pizzu. Během vaření a přípravy všech pokrmů se navíc nemusíte od svých hostů vzdálit ani na krok, protože v zahradní kuchyni máte veškeré potřebné vybavení.

Kolik chcete do zahradní kuchyně investovat?

Základem každé letní kuchyně jsou možnosti rodinného rozpočtu. Od objemu finančních prostředků, které chcete do vysněné stavby investovat, se bude odvíjet její velikost, použité materiály i instalované spotřebiče. Nezapomeňte také započítat práci řemeslníků. Před samotným počátkem stavby se určitě vyplatí navštívit i architektonické studio, kde se dozvíte, zda jsou vaše sny a myšlenky vůbec realizovatelné. 

Kde se bude letní kuchyně nacházet?

Dalším důležitým faktorem je umístění zahradní kuchyně. Při vaření a přípravě pokrmů chcete být v kontaktu se svými hosty, ale zase je nemůžete obtěžovat kouřem z otevřeného krbu. Ideální je tedy ohniště umístit do největší možné vzdálenosti od hostů. Pracovní plochu dejte těsně vedle stolu pro hosty a vždy tak, abyste k hostům stáli čelem. Zanedbat byste neměli ani povětrnostní podmínky a vlivy počasí. Letní kuchyně totiž musí přestát i divoké podzimní deště a zimní přívaly sněhu.

Chcete plně soběstačnou kuchyni?

Venkovní kuchyně samozřejmě musí disponovat dostatkem prostoru nejenom pro přípravu jídla, ale také pro odložení špinavého nádobí a hotových pokrmů. Ty nejlepší zahradní letní kuchyně jsou stoprocentně soběstačné, což znamená, že se v nich nachází i myčka na nádobí nebo dřez. Zapomenout byste neměli ani na malou ledničku a mrazák. Jenom tak se při přípravě občerstvení budete moci plně věnovat svým hostům a nebudete muset odbíhat do vnitřní kuchyně.

Stavba letní kuchyně je pro některé obrovským snem. Nejedná se o nic nedosažitelného, takže se nechte inspirovat, ujasněte si všechny otázky a začněte stavět.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit