DomůLifestylePotraviny, které vašemu tělu dodají potřebný kolagen: Projezte se k pleti bez...

Potraviny, které vašemu tělu dodají potřebný kolagen: Projezte se k pleti bez vrásek

ryby
Rybí maso se řadí mezi nejdůležitější potraviny, které byste do svého jídelníčku měli zařadit, pokud toužíte po hezčí a pružnější pokožce. Omega 3-mastné kyseliny totiž napomáhají k tomu, abyste si vybudovali pevnější kožní buňky. Ty na druhou stranu podporují strukturu pokožky, a tak by se ve vašem jídelníčku alespoň jednou týdně měly objevit ryby jako tuňák či losos.

Červená, tmavozelená a oranžová zelenina
Zatímco zelenina jako rajče či červená paprika obsahuje antioxidant lykopen – který mimochodem působí jako přirozený opalovací krém, tmavozelená zelenina dokáže rozproudit tvorbu kolagenu. Může za to zejména vitamin C, díky kterému je možné stabilizovat enzymy, které rozkládají kolagen a zároveň ochraňuje tělo před volnými radikály, čímž chrání křehkou část kolagenu. Důležitý je i vitamín A, který se nachází právě v oranžové zelenině a regeneruje poškozený kolagen. Do svého jídelníčku byste tak měli zařadit co nejvíce druhů zelenin, mezi které patří špenát, kapusta, mrkev, sladké brambory, rajčata či červená paprika.

sója
Zázračný hormon zvaný genistein, který se nachází v sóji a sójových potravinách, blokuje enzymy, které způsobují stárnutí pokožky. Zároveň dokáží v malém množství opět vyprodukovat kolagen. Zkuste tak využít několik sójových alternativ, které se nám nabízejí – od sójových tyčinek, tofu až po mléko.

citrusové plody
Podobně jako zmiňovaná zelenina, citrusové plody jsou obrovským zdrojem vitamínu C. Mimo jiné mají schopnost pomoci aminokyselinám při přeměně na kolagen. Už jeden pomeranč denně splní doporučenou dávku vitamínu a už do dvou týdnů spatříte na své pokožce viditelné rozdíly. Stojí to za to vyzkoušet, co myslíte?

bílý čaj
Ať to zní jakkoliv neuvěřitelně, vědci tvrdí, že právě bílý čaj má na naši pokožku doslova blahodárné účinky. Výzkumy totiž dokázali, že nápoj obnovuje strukturální proteiny kůže, mezi které se řadí kolagen tím, že brání aktivitě, která kolagen rozkládá.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit