DomůRady a NávodyŠkrábadlo pro kočky může sloužit všem domácím mazlíčkům. Jak?

Škrábadlo pro kočky může sloužit všem domácím mazlíčkům. Jak?

V dnešní společensky těžké době jsou právě domácí mazlíčci jednou z mála radostí, které si člověk může v životě dopřát. Vcelku nezáleží na tom, zda doma máte pejska, kočku, morče nebo jiné domácí zvířátko, protože všechna do jednoho vám budou dělat obrovskou radost. Za to byste se jim měli odvděčit příkladnou péči o jejich teritorium, kde by nemělo chybět škrábadlo pro kočky.

Co škrábadlo pro kočky vlastně je?

Škrábadlo pro kočky není nic jiného, než velký strom nebo chcete-li stavba, která bude sloužit jako domeček pro vašeho domácího mazlíčka. Hlavním důvodem pořízení škrabadla však je ochrana ostatního nábytku před poškrábáním. I když jsou kočky domestikovaná zvířata, která nemají problém s životem uvnitř domácnosti, přesto je neopustily některé divoké pudy. Jedním z nich je i broušení drápků. Pokud tedy kočce nepořídíte kvalitní škrabadlo, bude si drápky brousit o vaši pohovku, konferenční stolek nebo šatní skříně.

Škrábadlo je i místem odpočinku

Šplhadlo a škrábadlo pro kočky v jednom je pro vašeho domácího miláčka druhým domovem. Najednou má zvíře dostatek soukromého teritoria, v němž ho nikdo nebude rušit a kde si může v poklidu hrát. Kromě toho však slouží i jako místo pro odpočinek. Luxusní kousky disponují hned několika patry, v nichž se nachází nespočet odpočinkových ploch, kde si kočka může na několik minut zdřímnout. Je totiž pravdou, že kočky většinu svého života prospí.

Hodí se i pro jiná zvířátka?

Škrábadla pro kočky jsou sice primárně určena pro tyto čtyřnohé domácí mazlíčky, ale nikde není napsáno, že se v nich nemůže zabydlet jiný tvoreček. Moderní kousky jsou velmi pevné, tudíž nabízejí velké množství volného prostoru. Alfou a omegou je v tomto případě vztah vašich domácích mazlíčků. Například pokud kočka dobře vychází s malým králíčkem, asi nebude důvod k tomu, aby ho do spodních pater nepustila.

Pokud chcete své kočce udělat radost, měli byste ji co nejdříve pořídit kvalitní a pevné škrabadlo, kde si nejenom obrousí drápky, ale také si odpočine po náročném dnu. 

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit