DomůRady a NávodyPaletizační vidle jsou skvělým pomocníkem i v zemědělství

Paletizační vidle jsou skvělým pomocníkem i v zemědělství

I když si to někteří nechtějí přiznat, zemědělství je hodně důležitou součástí národní ekonomiky. Bez jeho přínosu a bez obětavých farmářů bychom si nemohli užívat čerstvého chleba, vynikajících steaků nebo tučného mléka. Jenomže právě živočišná výroba je nesmírně náročná na čas. Při starání se o dobytek často pomáhají i paletizační vidle agregované na smykovém nakladači. Proč je tenhle nástroj tak zásadní?

Kydání mrvy nemusí probíhat ručně

I když jsou některé moderní kravíny opatřeny hnojnými chodbami, ve starších budovách se takto moderní vymoženosti často nenachází. Nahromaděná sláma společně s výkaly a močí se jednou za čas musí vykydat, v čemž jednoznačně pomáhají paletizační vidle. Ty jsou totiž opatřeny přidržovačem, který funguje na principu kleští. Obsluha smykového nakladače tak přijede k nahromaděné mrvě, a za pomoci paletizačních vidlí s přidržovačem začne stání pomalu kydat.

Jak paletizační vidle připojit?

Vidlice paletizačních vidlí připomínají spíše hroty kopí, protože se musí dostat skrz poměrně utuženou a konzistentní vrstvu mrvy. Ta je navíc nadále ušlapávána zvířaty, takže její odstranění není vůbec snadné. Vidle s přidržovačem nakladače UNC, Locust se připojují pomocí standardních závěsů a hydraulika je agregovaná prostřednictvím rychlospojek. Paletizační vidle vážící kolem 134 kilogramů tak připojíte během několika desítek vteřin.

Uplatní se smykový nakladač v zemědělství?

Zemědělství je stejně jako jiné oblasti ekonomiky o maximální efektivnosti. I když je smykový nakladač poměrně levným strojem, je zde snaha o co největší využití. V takovém případě byste si měli pořídit paletizační vidle nakladače Bobcat. EURO upínače zajistí rychlou agregaci se strojem, takže se můžete okamžitě pustit do přesunů standardních palet s osivem či hnojivem. Díky volitelné vzdálenosti mezi vidlicemi lze smykovým nakladačem přesouvat také vaky, například k sečce nebo rozmetadlu.

Paletizační vidle mají v agregaci se smykovým nakladačem celou řadu výhod. Zemědělci je rádi používají v úzkých chodbách kravínů, kde není dostatek místa a kde naplno vyniknou manévrovací výhody smykového nakladače.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit