DomůRady a NávodyTaké to nesnášíte? Zkuste si vybrat správnou a možná si to zamilujete

Také to nesnášíte? Zkuste si vybrat správnou a možná si to zamilujete

Praní asi nemusí žádná z nás. Třídění prádla podle barev, hledání zapomenutých kousků po bytě a následné vyvešanie na sušák. Protože nejde jen o praní, ale celkově o péči o prádlo, při výběru správné pračky byste si měli dát načas. Nekupujete si ji přece jen na pár let a chcete, aby vám vydržela co nejdéle.

Při výběru pračky byste se měli zaměřit na několik faktorů. Stejně tak to udělala i známá moderátorka Adriana Poláková. „I když se to možná nezdá, ale u nás se dosud pračka nezastavila, protože mám dvě dospívající děti, i proto jsem hledala takovou, která má velkou kapacitu a najednou vypere více,“ říká Adriana. Váš výběr by se však neměl zúžit pouze na objem, či design, i když na první pohled jsou to prioritním faktory.

Adriana při hledání své pračky a nové pomocnice narazila na Samsung QuickDrive WW90M649OPM / ZE, která umožňuje vyprat až 9 kg prádla a na sklonku minulého roku byla oceněna i nezávislým testem dTest. Proč sáhla právě po ní? „Jelikož Murphyho zákony fungují iv naší domácnosti, jakmile jsem spustila pračku, zakopla jsem o spadlou ponožku či tričko, a to mě vždycky šlo porazit. Nyní jednoduše i během praní ponožku vložím do pračky. Je to skvělá věc, měli byste si to někdy vyzkoušet, „radí Adriana, která upozorňuje na speciální dvířka AddWash. Ty umožňují vložit kusy prádla kdykoliv během praní. „Je to praktické například při halenek, které vyžadují větší péči. Takto je mohu vložit ke konci praní a nezničí se během celého cyklu. „

Pračka má navíc, jak už napovídá její název, technologii QuickDrive. Ta umožňuje zkrátit délku pracího cyklu, což je výhodné, když chcete za den stihnout několik várek nebo se vám nechce čekat, až dopere. Měla by však toho zvládnout daleko více.

„Jsem zastáncem kvality, nejen když peču a proto si potrpím na kvalitních přísadách, ale i když jde o domácnost. Zjistila jsem, že všechny pračky Samsung procházejí náročnými testy kvality, které se netýkají pouze kvality praní. „Protože většina z nás má pračku v koupelně, kde se neustále mění teplota, vlhkost nebo se na ni může vylít prací gel, měla by zvládnout všechny předvídatelné nástrahy bez nejmenšího zaváhání.

„Zaujalo mě video, ve kterém jsou v pár sekundách shrnuty nejzajímavější z nich.“ Video zachycuje testy odolnosti vůči teplotám, vodě, časté otevírání a zavírání dvířek, odolnost vůči vibracím, proti volnému pádu při přepravě, ale i testy schopnosti odstraňovat skvrny, hlučnosti či ergonomie. Celkově jich je více než 150, což už stojí za zvážení při koupi vaší nové pračky.

Pokud tedy zvažujete koupi vaší nové pomocnice, poohlédněte se, zda splňuje kritéria a nástrahy vaší domácnosti. Bude to stát určitě za to.

- Advertisment -spot_img

Mohlo by se vám líbit